vsecotezajima.infoblog.cz

Velká Pardubická 127. s Českou Pojišťovnou

Publikováno 08.10.2017 v 18:13 v kategorii jezdectví, přečteno: 78x

Tak dneska!
Dneska byl pro mě co by pro jezdce jezdecký svátek. Běžel se totiž 127 závod Velké Pardubické s Českou Pojišťovnou. Dnes byl ovšem velmi nepřívětivý povrch. Byla rozmoklá oranice a v mokrém terénu se koním těžko běhá. Letos ovládl Velkou Pardubickou mladý a velmi talentovaný žokej Jan Kratochvíl s outsiderem No Time To Lose. V cílové rovince předvedli neuvěřitelný finiš. Ovšem velký smolař Marek Stromský s velkým favoritem celého závodu a loňským vítězem pod vedením několikanásobné účastnice Velké Pardubické Martiny Růžičkové Charm Loukem nedojel. Marek Stromský zadržel Charm Louka za Havlovým skokem. O tom že je Marek Stromský smolař nikdo nepochybuje. V roce 2015 zajel traťový rekord s koněm jménem Nikas. Po závodě se ale bohužel potvrdilo že někdo namíchal Nikasovi do jídla nepovolené látky a tak byl po spousta dohadech a po peticích byla ta to dvojice diskvalifikována. V roce 2016 zkusila tato dvojice štěstí ještě jednou, ale bohužel padli na Taxisově příkopu což je nejtěžší skok závodu a proto se skáče pouze jednou do roka.
Cenu Vltavy a cenu Labe vyhrál Josef Bartoš, který si ve Velké Pardubické dojel s koněm jménem Zarif ze stáje Kei Dent s trenérem Josefem Váňou.
Josef Váňa se dočkal již celkem desátého trenérského triumfu. Vítěze No Time To Lose s Janem Kratochvílem trénoval Josef Váňa. Další se mu umístil Josef Bartoš se Zarifem a jeho syn Josef Váňa ml. s koněm Ange Guardinem.
Tak a tohle se dnes dělo na závodišti Velké Pardubické v Pardubicích. Již 127. ročník. Jo a prosím držte mi palce. Během programu probíhala soutěž o tři tablety od Samsungu a sedm fitness náramků. Celkem bylo 9 otázek a správně musely být odpovězené alespoň čtyři otázky. Já odpověděla správně všechny ale z technických důvodů proběhne losování dodatečně. Doufám že mě vylosují a ještě jednou moc prosím držte mi palce.
Tak zase někdy ahoj!

Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?