vsecotezajima.infoblog.cz

Jezdecké výbava

Publikováno 28.03.2018 v 16:35 v kategorii jezdectví, přečteno: 34x

Každý jezdec musí mít povinnou výbavu na závody a je velmi praktické je mít i na obyčejné kurzy jezdectví. Takže co je dobré si pořídit? Za mě jsou to jezdecké kalhoty a podkolenky, páteřní chránič nebo ochranou vestu, helmu, rukavice a bičík. 
Bičík
Asi začnu u bičíku. Podle mně je mnohem lepší drezurní bič (tušírka), ale ta je spíše na velké koně a samozřejmě na drezuru. Spousta lidí tvrdí, že bičík je zbytečné týrání koní. Je to ale trošku jinak. Já např. na koně na kterém jezdím, bičík musím mít jen v ruce a on má pak respekt a rozmyslí si dělat nesmysly. Takže bičík je dobrá pomůcka na ježdění.
Rukavice
Rukavice jsou poměrně důležitá věc. Zmírňují riziko popálení od otěží. Představte si, že máte koně, který je tvrdší na pusu, párkrát trhne a otěže musíte pevně držet a hned jsou popáleniny na světě. Taky když potřebujete pobídnout koně bičíkem, tak to bez rukavic občas na ruce bolí.
Páteřní chránič, či ochranná vesta
Podle mě je daleko lepší páteřní chránič. Sice ochrání ,,jen páteř´´, ale nepotíte se pod ním jako pod ochrannou vestou. Navíc pokud má jezdec ochrannou vestu, nemůže tolik dát lopatky k sobě. 
Jezdecké kalhoty (rajtky) a podkolenky
Rajtky jsou o mnohem lepší na ježdění, než obyčejné džíny. Většinou mají speciální polstrování na sezení a mají zpevněnou lýtkovou část. Prakticky všechny rajtky mají nad kotníky suché zipy aby lépe drželi. Přes konce nohavic, se natáhnou jezdecké kalhoty, které napomůžou stabilizaci nohy.


Komentáře

Celkem 0 komentářů

 • Neregistrovaný uživatel

  Jméno: Přihlásit se

  Blog:

  Obsah zprávy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovězte na otázku: Co je dnes za den?